Pracovisko hyperbarickej oxygenoterapie

Hyperbarická oxygenoterapia je modernou metódou v liečbe ochorení, ktorých základom je ischémia a hypoxia rôznych organov a tkanív. Inhalácia kyslíka pri vyššom tlaku, ako je tlak atmosférický sa používa v liečbe mnohých ochorení. Fyziologické účinky inhalácie kyslíka v pretlaku spočívajú predovšetkým v tom, že tlak kyslíka vo všetkých orgánoch a tkanivách sa niekoľko násobne zvýši, a tým dochádza k eliminácii lokálnej a celkovej hypoxie a ischémie.

Veľa ľudí dnes pracuje s maximálnym zaťažením, hlavne psychickým. Keďže únava je spojená s nižšou dodávkou kyslíka do organizmu, pobyt v hyperbarickej komore dokáže tento stav zmierniť. Zvýšenie dodávky kyslíka, tzv. kyslíková bomba má priaznivý efekt nielen na prekrvenie kože, mozgu, ale aj vnútorných orgánov podielajúcich sa na detoxikácii organizmu.

Hyperbarická oxygenoterapia prináša pozitívne efekty pre Vaše zdravie: zbavuje únavy a chronickej vyčerpanosti, zlepšuje látkovú výmenu, posilňuje imunitu, telo očistí od toxínov, upokojí nervový systém, zregeneruje mozgové bunky, zlepšuje prekrvenie tkanív a orgánov, spomaľuje proces stárnutia, zbavuje vrások, blahodárne pôsobí na celý organizmus.

Pobyt v hyperbarickej komore indikuje odborný lekár, schvaľuje zdravotná poisťovňa. Výhoda pre pacienta je v tom, že pobyt v hyperbarickej komore môže absolvovať ambulantný, ale aj pacient hospitalizovaný vo VŠOÚG sv. Lukáša. V čase od 10:00 do 12:00 uprednostňujeme lôžkových pacientov.

Ordinačné hodiny

 

Pondelok   podľa objednávok
Utorok podľa objednávok
Streda podľa objednávok
Štvrtok podľa objednávok
Piatok podľa objednávok

Kontakt

Email : hboambulancia@gckosice.sk
Tel. č. : 055 / 6824 108