Krásny a slávnostný večer prežili zamestnanci nemocnice VŠOUGL tento piatok, 27.10.2023, pri príležitosti sviatku sv. Lukáša, patróna nemocnice. Už tradične, ako každý rok o takomto čase mala oslava bohatý, zábavný a úsmevný program. Slávnostný program sa začal bohoslužbou, ktorú celebroval Mons. Bernard Bober, arcibiskup metropolita Košickej arcidiecézy, predseda Konferencie biskupov Slovenska.
Neskôr sa zamestnanci spoločne stretli na slávnostnej večeri, počas ktorej boli odovzdané ceny vedenia nemocnice za dlhoročnú prácu a osobný prínos pre rozvoj nemocnice VŠOUGL (cenu získali MUDr. Mária Matulayová, primár oddelenia dlhodobo chorých a PhDr. Eva Kissová, vedúci fyzioterapeut) a cenu zamestnanca nemocnice roka 2023, a to za mimoriadne kvalitné plnenie si pracovných úloh (cenu získala Mgr. Marianna Novotná, vedúca a vrchná sestra oddelení nemocnice).
Počas večera bol symbolicky odovzdaný aj finančný dar spoločnosti nadácie U.S.Steel Košice vo výške 200 000 Eur, za ktoré nemocnica zakúpila kvalitné nemocničné postele spolu s rehabilitačným zdravotníckym prístrojovým vybavením. Finančný dar odovzdal za nadáciu U.S.Steel Košice Ing. Ján Bača, riaditeľ pre vonkajšie vzťahy – hovorca.
Slávnostný večer bol plný aj ďalších prekvapení v podaní úsmevného kúzelníka Laca Tischlera a hudobnej kapely Basawell, ktorá spája ľudovú hudbu s popovými prvkami.